Marek Stefański. Dyskografia.

Dyskografia

  • okładka płyty

    Marek Stefański - Organy Katedry Rzeszowskiej

    Dzięki inicjatywie Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE i staraniom Parafii katedralnej NSPJ w Rzeszowie, nakładem Wydawnictwa ARS SONORA ukazała się płyta CD prezentująca walory brzmieniowe organów rzeszowskiej katedry. Jest to pierwsze wydawnictwo fonograficzne po ponad 30 latach od wybudowania instrumentu w rzeszowskim kościele katedralnym.

    Walory brzmienia katedralnych organów prezentuje Marek Stefański, ceniony wirtuoz organów, pedagog, pomysłodawca i dyrektor Podkarpackiego Festiwalu Organowego.

    Na płycie zarejestrowano utwory kompozytorów europejskiej klasyki organowej począwszy od XVII do XX wieku: Jeremiaha Clarka, Dietricha Buxtehudego, Johanna Sebastiana Bacha, Josefa Gabriela Rheinbergera, Feliksa Nowowiejskiego oraz Mieczysława Surzyńskiego. Muzyka mieni się wielością i różnorodnością barw brzmienia organów, od najbardziej delikatnych i subtelnych, po potężne, fanfarowe, pełne uroczystego dostojeństw i powagi. W niektórych utworach słuchacz rozpozna motywy znanych pieśni sakralnych, które opracowane przez mistrzów kompozytorskich w artystyczne formy, ukazują swoje najpiękniejsze oblicze.

    Wydawnictwu towarzyszy pełna pięknych zdjęć autorstwa Joanny Prasoł książeczka, w której znajdziemy teksty gospodarza katedry księdza Krzysztofa Gołąbka oraz Marka Stefańskiego, mówiące o znaczeniu sztuki animowanej przez muzykę organową w tej jedynej w swoim rodzaju, o nowoczesnej architekturze i wystroju katedrze.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. J. Clarke (1674-1707) Suite of Ayres for the Theatre (opr. C. Steele-Perkins)
    2. D. Buxtehude (1637-1707) Toccata in d BuxWV 155
    3. J.S. Bach (1685-1750) Vater unser im Himmelreich BWV 245/5 (opr. M. Stefański)
    4. J.S. Bach Schmuecke dich, o liebe Seele BWV 654
    5. J.S. Bach Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068 (opr. M. Stefański)
    6. J.S. Bach Fantazja G-dur BWV 572
    7. J.G. Rheinberger (1839-1901) Vater unser op. 157 (opr. M. Stefański)
    8. J.G. Rheinberger Ave Maria op. 157 (opr. M. Stefański) 
    9. F. Nowowiejski (1877-1946) Preludio festivo z Symfonii g-moll op. 45 nr 2
    10. M. Surzyński (1866-1924) Improwizacje op. 38 na temat polskiej pieśni kościelnej „Święty Boże”


  • okładka płyty

    Sacrum po góralsku

    Sacrum po góralsku to wielobarwny, niezwykły i niekonwencjonalny projekt artystyczny. Literatura organowa oraz improwizacje inspirowane etniczną sztuką góralską, przeplatają się z oryginalnym folklorem w wykonaniu muzyków z Pienin.

    Do udziału w nagraniu zostali zaproszeni: znakomita Kapela Góralska Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem, jedyna spadkobierczyni ludowej tradycji pienińskiej oraz wybitny wirtuoz organów dr hab. Marek Stefański z Krakowa. 

    Słownym motywem przewodnim nagrania jest wstęp do muzyki, stanowiący fragment Filozofii po góralsku ks. prof. Józefa Tischnera w niezrównanej interpretacji jednego z najwybitniejszych aktorów, legendy polskiej sceny i ekranu, prof. Jerzego Treli, o którym sam autor „Filozofii…” powiedział, iż nikt nie powie jego tekstów lepiej i prawdziwiej, niż właśnie Jerzy Trela. 

    Na miejsce realizacji unikatowego w swojej formule i wartości programowej nagrania zostało wybrane Krościenko nad Dunajcem, a w nim dwa krościeńskie kościoły: Wszystkich Świętych, posadowiony od wieków tuż przy Rynku oraz Chrystusa Dobrego Pasterza, w którym w 2009 roku po raz pierwszy zabrzmiały organy piszczałkowe, a rok później zorganizowano jedyne w Pieninach, cykliczne wydarzenie artystyczne łączące kulturę wyższą z tradycją pienińską – Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum. „To tutaj wszystko się zaczęło”…

    [SPIS UTWORÓW]

    1. Trombita
    2. Marek Stefański (*1969) Improwizacja góralska 
    3. Ks. Józef Tischner (1931-2000) Filozofia po góralsku (fragment)
    4. Melodie zbójnickie
    5. Anonim (XVI w.) Per merita Sancti Adalberti
    6. Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.) Accede nuntia
    7. Dwie melodie zalotne
    8. Ogrodnik – taniec pieniński
    9. Polki krościeńskie i śtajerki
    10. Melodia polanowa, pasterska
    11. Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.) Colenda
    12. Obyrtane staroświeckie
    13. Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.) Hajducki
    14. Obyrtany pieniński
    15. Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.) Alia poznanie
    16. Tańce góralskie
    17. Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.) Canto polonica
    18. Nuty podhalańskie
    19. Tabulatura Jana z Lublina (XVI w.) Canto polonica II
    20. Tańce obyrtane
    21. Witold Lutosławski (1913-1994) Bukoliki (opr. M. Stefański)
    22. Pobłogosłow Boze
    23. Syćka se Wom zycom
    24. Hej ponad regle
    25. Marek Stefański (*1969) Improwizacja „Hej ponad regle”

    Total time: [49’44’’]


  • okładka płyty

    Sancta Maria Mater Dei

    Piękne utwory sakralne w wykonaniu zawodowych śpiewaków - Servi Domini Cantores oraz wirtuoza organów Marka Stefańskiego na legendarnych organach w Leżajsku.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. G. Donizzetti Ave Maria
    2. A. Doss Ave Maria
    3. S. Kwiatkowski Ave Maria
    4. Mikołaj z Krakowa Salve Regina
    5. Mikołaj z Krakowa Ave Jerarchia
    6. Anonim Accede nuntia
    7. Anonim Per merita Sancti Adalberti
    8. Anonim Preludium in d
    9. Anonim Preludium in g
    10. C. Franck Panis angelicus
    11. R. Arwyn Benedictus
    12. G. Bizet Agnus Dei
    13. W.A. Mozart Ave verum
    14. K. Jenkins Ave verum
    15. L. Niedermeyer Pieta, Signore
    16. J.S. Bach Wachet auf... BWV 645
    17. J.S. Bach Meine Seele BWV 648
    18. J.S. Bach Fuga sopra il Magnificat BWV 733
    19. J.S. Bach / Ch. Gounod Ave Maria
    20. Ch. Gounod Laudate Dominum


  • okładka płyty

    Krakowska muzyka XX wieku w Bazylice Mariackiej. Marek Stefański, Elżbieta Towarnicka

    KRAKOWSKA MUZYKA XX WIEKU W BAZYLICE MARIACKIEJ
    ELŻBIETA TOWARNICKA/MAREK STEFAŃSKI


    Wybitna polska śpiewaczka współczesna, znana ze sceny operowej i estrady koncertowej, Elżbieta Towarnicka, jak sama zresztą stwierdziła, zawsze miała niedosyt w dziedzinie nagrań pieśni pasyjnych, bo to piękne utwory, a nowe aranżacje wydobywają z nich to piękno. I wydana ostatnio przez Firmę DUX płyta zawiera właśnie nagrania takich utworów w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej i organisty (na co dzień Bazyliki Mariackiej), wirtuoza, Marka Stefańskiego. Słuchamy więc kompozycji Feliksa Nowowiejskiego, Jana Jargonia, Tadeusza Machla i współczesnych Juliusza Łuciuka, Lecha Skoczylasa, Jerzego Kaszyckiego i Marka Stefańskiego. Nagrania dokonano oczywiście w krakowskiej Bazylice Mariackiej.

    Szczególnie interesująco brzmią Trzy pieśni pasyjne na sopran i organy z 1982 roku Juliusza Łuciuka. Artystka śpiewa je z emocją i uczuciem, świadomie nadając im modlitewny charakter. W swej interpretacji uwzględnia też sugestie kompozytora, który, jak mówi: często udzielał mi wskazówek. Wyjaśniał jak on słyszałby wykonanie danej kompozycji. Był też otwarty i na moje sugestie. Bardzo piękna jest również, choć krótka (trwająca zaledwie 6 minut) trzyczęściowa Msza w hołdzie św. Cecylii z 2002 roku Leszka Skoczylasa. Pięknie prowadzony, pełny uczucia i ekspresji, a także blasku i siły głos artystki brzmi w tym utworze niezwykle przejmująco. A wzruszające wykonanie Trzech psalmów Jerzego Kaszyckiego przypomina o jednak modlitewnym charakterze tych utworów.

    Zamykająca płytę Impresja pasyjna (improwizacja wokalno – organowa) Marka Stefańskiego, potwierdza wspaniałe, głębokie i naturalne brzmienie organów jak i zachowanie właściwych proporcji pomiędzy głosem i organami. Mistrzostwo organisty i śpiewaczki są tu wyraźnie odczuwalne.

    Trubadur, Jacek Chodorowski

     

    "Piękna muzyka polska"

    (...) Duet tak doświadczonych artystów nie może zabrzmieć inaczej niż rewelacyjnie. Zwłaszcza że i Stefański, i Towarnicka od lat poświęcają się promocji polskiej muzyki XX wieku, która jest tematem tego albumu. Otwiera go Adagio z Symfonii nr 2 op. 45 Feliksa Nowowiejskiego. Stefański bardzo powoli, z artystycznym pietyzmem buduje misteryjny klimat utworu. Kapitalnie brzmią także "Trzy Pieśni Pasyjne" na sopran i organy współczesnego kompozytora Juliusza Łuciuka. Towarnicka wykonuje je z niebywałą ekspresją. Jej czysty i przenikliwie mocny sopran przyprawia o dreszcze, które potęguje motoryczny, ale rozpięty na całej niemal skali organów akompaniament. Emocje studzi nieco liryczna, wyciszona suita organowa "Witraże" zmarłego przed sześcioma lata i niesłusznie zapomnianego kompozytora Tadeusza Machla. Wsłuchując się w grę Stefańskiego, można odnieść wrażenie, że artysta mistrzowskim ruchem pędzla maluje po kolei każdy dźwięk. Kapitalna interpretacja. Znajdziemy tu jeszcze utwory Lecha Skoczylasa i Jerzego Kaszyckiego, a na koniec "Impresję pasyjną", czyli organowo-wokalną improwizację autorstwa Stafańskiego, który dowodzi, że jest nie tylko świetnym organistą, ale również sprawnym kompozytorem i improwizatorem. 

    Gazeta Wyborcza, 06.02.2010, Tomasz Handzlik

    (...)Płyta "Krakowska muzyka XX wieku w Bazylice Mariackiej" zachwyca niezwykłym nastrojem i różnorodnością. Warto posłuchać.

    Dziennik Polski, 02.04.2010, Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz

    (...) Z części instrumentalnej największe wrażenie robi kompozycja najdawniejsza (1920-23) - adagio "Przed krucyfiksem w Kościele Mariackim" (...) - udana próba opisu intymnego pejzażu duchowego za pomocą dźwięków, zinterpretowana przez Stefańskiego z wielką dbałością o niuanse dynamiki i artykulacji.

    Hi-fi i Muzyka, lipiec 2010, Hanna Milewska

    [SPIS UTWORÓW]

    Feliks Nowowiejski:
    1. Adagio z Symfonii nr 2 op. 45 "Przed krucyfiksem w kościele Mariackim" (1920-33)
    Jan Jargoń:
    Triptychon (1963)
    2. I. Improvisation
    3. II. Adagio cantabile
    4. III. Fuga a 4 voci
    Juliusz Łuciuk:
    Trzy Pieśni Pasyjne na sopran i organy (1982)
    5. I. Pieta
    6. II. Tren
    7. III. Hymn
    Juliusz Łuciuk:
    8. Preludia Maryjne (1982)
    Lech Skoczylas:
    Missa in honorem Sanctae Caeciliae (2002)
    9. I. Kyrie
    10. II. Sanctus-Benedictus
    11. III. Agnus Dei
    Tadeusz Machl:
    Witraże - Suita na organy (1993)
    12. Witraż III
    13. Witraż IV
    Jerzy Kaszycki:
    Trzy Psalmy do tekstów łacińskich na sopran i organy (1997)
    14. Confitebor Tibi
    15. Beatus vir
    16. Lauda Jerusalem
    Marek Stefański:
    17. Impresja pasyjna - improwizacja wokalno-organowa (2009)


  • okładka płyty

    Marek Stefański: Organy Kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku

    Nagranie to po raz kolejny dowodzi, że wykonywanie dawnych utworów nie kłóci się z wykorzystaniem współczesnych instrumentów... Organista Marek Stefański miał do dyspozycji 30-głosowy instrument. Wystarczyło to, by stworzyć ciekawą całość z pomysłowo dobraną registracją, umiejętnie podkreślającą styl barokowych kompozycji. 

    Ruch Muzyczny 2004r. Sylwia Makomaska

    [SPIS UTWORÓW]

    J. S. Bach: Concerto G-dur wg J. Ernsta
    1. -
    2. Grave
    3. Presto
    Dietrich Buxtehude:
    4. Der Tag, der ist so freudenreich BuxWV 182
    5. Ein feste Burg ist unser Gott BuxWV 184
    6. Preludium, fuga, ciacona in C BuxWV 137
    7. Herr Christ, der einge Gottes Sohn BuxWV 19,
    8. Passacaglia in d BuxWV 161
    9. Komm, heiliger Geist, Herre Gott BuxWV 200
    10. Toccata in d BuxWV 155 Johann Ludwig Krebs:
    11. Vater unser im Himmelreich
    12. Nun komm der Heiden Heiland
    13. Partita minor: Liebster Jesu, wir sind hier
    J. S. Bach:
    14. Liebster Jesu, wir sind hier BWV 633
    15. Wenn wir in höchsten Nöten sein BWV 641
    16. Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645
    17. Meine Seele erhebt den Herren BWV 648
    18. Komm Gott Schöpfer, heiliger Geist BWV 667


  • okładka płyty

    Ave Maria w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Elżbieta Towarnicka, Jacek Ozimkowski, Marek Stefański.

    ...Prezentowana płyta ma nieco mylący tytuł. Na jej zawartość składa się bowiem nie tylko wspaniała sekwencja Ave Maria (Caccini, Bach/Gounod, Mozart, Schubert, Doss, Saint-Saens, Donizetti), ale także fragmenty Magnificat (Żebrowskiego, Bacha, i chorału gregoriańskiego), utwory anonimowych autorów – Bogurodzica i pieśń Matko Niebieskiego Pana oraz Pieta Signore Stradelli i modlitwa Nie opuszczaj nas Feliksa Nowowiejskiego. Przesłanie płyty najlepiej scharakteryzował ks. B. Fidelus, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej: Niech muzyka maryjna (...) przedstawiona na płycie, dopomaga każdemu słuchaczowi pogłębić swoją wiarę oraz daje możliwość odczuwania piękna i harmonii… Ale płyta ta ma jeszcze jedną dodatkowa zaletę: pozwala słuchać pięknych głosów Elżbiety Towarnickiej (sopran) i Jacka Ozimkowskiego (bas), którzy z towarzyszeniem organisty Marka Stefańskiego (uczeń J. Grubicha, znakomity wirtuoz i pedagog, na co dzień organista Bazyliki Mariackiej) wykonują ów repertuar. Świetlista, oryginalna barwa głosu, jego wręcz instrumentalne prowadzenie oraz precyzja techniczna sprawiają, że śpiew Towarnickiej daje wyjątkową satysfakcję artystyczną. Jacek Ozimkowski natomiast dysponujący ładnym basem cantante imponuje wolumenem i swoistym kolorytem głosu, dobrze interpretując treści i nastroje wykonywanych utworów. Płyta ze wszech miar godna polecenia.

    Jacek Chodorowski.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. Anonim XIII w. Bogurodzica
    2. Giulio Caccini (1545-1618): Ave Maria; Marcin Józef Żebrowski (1702-1770): Dwie arie z Magnificat
    3. Suscepit Israel
    4. Sicut locutus est
    5. Alessandro Stradella (1645-1682): Pieta' Signore
    6. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Aria z Magnificat BMV 243, Quia respexit
    7. Johann Sebastian Bach / Charles Gounod (1818-1893): Ave Maria
    8. Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Ave Maria
    9. Franz Schubert (1797-1828): Ave Maria
    10. Adolf Doss (1825-1886): Ave Maria
    11. Anonim XVIII w. (wg śpiewnika Ks. J. S. Siedleckiego): Matko Niebieskiego Pana
    12. Feliks Nowowiejski (1877-1946): Nie opuszczaj nas
    13. Camille Saint-Saëns (1835-1921): Ave Maria
    14. Chorał Gregoriański: Magnificat (tonus 2) z improwizowanymi interludiami organowymi
    15. Gaetano Donizetti (1797-1848): Ave Maria


  • okładka płyty

    Organy Bazyliki św. Floriana w Krakowie.

    ...Muzyka Bacha w nagraniu Marka Stefańskiego na 24-głosowych krakowskich organach brzmi bardzo dobrze i stylowo... Wybrane z różnych okresów Bachowskiej twórczości (Arnstadt, Weimar i Lipsk) utwory przedstawiono na płycie w interesującym układzie. 

    Ruch Muzyczny 2001r. Sylwia Zaborowska.

    ...Bardzo dobra płyta. Zwraca uwagę znakomite nagranie tak niewdzięcznego dla realizatorów instrumentu. 

    Klasyka 2001r. Barbara Tenderenda.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. Praludium & fuge C/MAJ BWV 545
    2. Schmucke dich o liebe Seele BWV654
    3. O lamm Gottes unschuldig BWV 656
    4. Erbam' dich meine o Herre... BWV721
    5. Kyrie Gott Vater in Ewigkeit
    6. Christe aller Welt trost BWV 673
    7. Kyrie Gott Heiliger Geist BWV 674
    8. Aus tiefe not schrei' ich zu dir
    9. Kyrie Gott Vater in Ewigkeit
    10. Christe aller Wwelt trost BWV 670
    11. Kyrie, Gott Heiliger Geist BWV 671
    12. Aus tiefer not schrei' ich zu dir
    13. Praludium fuge ES/MAJ BWV 552


  • okładka płyty

    Romantyczna muzyka organowa. Organy Kościoła Arka Pana parafii Matki Boskiej.

    ...Najnowsza płyta nagrana przez Marka Stefańskiego, młodego organistę z Krakowa zawiera - jak głosi jej tytuł - muzykę romantyczną... Wszechstronny repertuar, błyskotliwa technika i swoboda gry predysponują go do wielkiej kariery. Z jednym wszelako zastrzeżeniem: przydałoby się pogłębienie interpretacji, więcej indywidualnych poszukiwań i oryginalnych pomysłów, a mniej nonszalancji:)... "Romantyczność" w interpretacji Marka Stefańskiego ma więc - jak się wydaje - wiele rysów klasycznych. 

    Ruch Muzyczny 2000r. Marta Szoka.

    ...Ciekawie, porządnie i profesjonalnie - warto posłuchać! 

    Ruch Muzyczny 2000r., Michał Markuszewski.

    ...Płyta jest na tyle zróżnicowana, że słuchanie w całości nie wywołuje znużenia. Pozwala poznać mało znany repertuar, a przez to poszerzyć nasze horyzonty muzyczne.
     
    Meloman Interia.pl Piotr Kuc.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. F. Mendelssohn-Bartholdy - VI sonata d-moll op. 65
    2. R. Schuman - Fuga VI
    3. J. Brahms - Preludia horałowe z op. 122
    4. C. Frank - II horał h-moll
    5. F. Nowowiejski - Mater Dolorosa op. 45 nr 6
    6. J. G. Rheinberger - Sonata nr 15 D-dur op. 168


  • okładka płyty

    Jan Sebastian Bach, organy Bazyliki oo. Bernardynów w Leżajsku.

    ...W październiku 1999r. na zabytkowych organach oo. Bernardynów w Leżajsku Marek Stefański nagrał płytę z muzyką J.S.Bacha... Płyta jest cennym zapisem dźwięku organów przed renowacją. Po remoncie może być użyta jako porówanie dla ukazania efektu prac konserwatorskich... Nagranie Marka Stefańskiego jest ciekawym portretem leżajskiego instrumentu i zarazem przeglądem organowej twórczości J.S. Bacha.
     
    Muzyka 21 2001r. Leszek Mateusz Gorecki.

    ...Nagranie dokumentuje dźwięk słynnych leżajskich organów przed ich generalnym remontem. Muzyka Bacha, jej bogactwo melodyczne, rytmiczne, fakturalne i brzmieniowe pozwala sprawdzić wszystkie parametry instrumentu, pod warunkiem jednak, że test przeprowadza dobry organista. Ten warunek został tu spełniony, muzyka Bacha brzmi więc na leżajskich organach znakomicie pod każdym względem.
     
    Ruch Muzyczny 2001r. Mieczysław Kominek.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. Preludium & Fuga G/MAJ BWV 541
    2. Preludium & Fuga C/MIN BWV 546
    3. Preludium & Fuga F/MIN BWV 534
    4. O lamm Gottes unschuldig BWV 618
    5. Christe du lamm Gottes BWV 619
    6. Christus der uns selig BWV 620
    7. Da Jesus an dem Kreuze BWV 621
    8. O Mensch bewein' dein Suende BWV 62
    9. Christ lag in Todesbanden BWV 718
    10. Ich ruf' zu dir Herr Jesu BWV 639
    11. Wenn wirr in hohsten Noten BWV 641
    12. Herzlich tut mich veriangen BWV727
    13. Ricercare a 6 oci C/MIN BWV 1079
    14. Fantazja G/MAJ BWV 572
    15. Fantazja C/MIN BWV 562


  • okładka płyty

    Hejnał Mariacki. Marek Skwarczyński, Marek Stefański

    [SPIS UTWORÓW]

    1. Hejnał Mariacki
    2. Hejnał wieków średnich
    3. Hejnał z doby odrodzenia
    4. Hejnał na czas wojny
    5. Improwizacja organowa na temat Hejnału Mariackiego


  • okładka płyty

    Organy Kościoła Mariackiego w Krakowie.

    Bogactwo muzycznej wyobraźni odsłania Stefański w narracyjnych kompozycjach Nowowiejskiego. W "Oratio brevis" Muszumańskiej-Nazar udało mu się też stworzyć niepokojący klimat osaczenia. 

    Hi-Fi i Muzyka 1997r. Hanna Milewska, Andrzej Milewski.

    Marek Stefański doskonale ukazuje swą grą pełnię brzmienia 56-głosowych organów. Wybrane kompozycje prowadzą jednocześnie nasze ucho ścieżkami historii muzyki organowej - od baroku i mistrzowskich utworów Bacha, poprzez romantyczną SONATĘ Mendelssohna-Bartholdy'ego, aż po XX-wieczne kompozycje polskie - Feliksa Nowowiejskiego i Krystyny Moszumańskiej-Nazar.

    http://cgi.ebay.pl/CD-MAREK-STEFANSKI-The-organ-of-St.-Mary's-in-Cracow-_W0QQitemZ200439362977QQcmdZViewItemQQimsxZ20100216?IMSfp=TL100216134001r36

    [SPIS UTWORÓW]

    1. J. S. Bach - Toccata i Fuga d-moll
    2. J. S. Bach - Preludium chorałowe An Wasserflussen Babylon
    3. D. Buxtehude - Toccata i Fuga F-dur
    4. F. Mendelssohn-Bartholdy - III Sonata A-dur
    5. C. Franck - Chorał E-dur
    6. F. Nowowiejski - Fantazja polska Pasterka na Wawelu op. 9 nr 1
    7. F. Nowowiejski Fantazja Pasterka na prastarym Kosciele mariackim w Krakowie op. 31 nr 3
    8. K. Moszumańska-Nazar - Oratio brevis


  • okładka płyty

    Organy i trąbka w Kościele Mariackim. Marek Stefański, Marek Skwarczyński.

    ...Nagrania z Kościoła Mariackiego zaprezentowane przez firmę DUX to najlepszy przykład tego, że mała trąbka może być świetnym partnerem dla kolosa, jakim są organy. Może to zasługa wykonawców, może repertuaru... Dwaj instrumentaliści doskonale rozumieją graną przez siebie muzykę...
    Brzmienie tych gigantów dzwięku sprawia, że czuje się świetne zrozumienie muzyków i ich chęć do wspólnego budowania utworu... Od duetu dwóch Marków można się dużo nauczyć, a ile przy tym frajdy... 

    Dzwięki, słowa, obrazy 2001r.

    [SPIS UTWORÓW]

    1. Martini: Toccata D
    2. Viviani: Sonata Prima C I
    3. Viviani: Sonata Pima C II
    4. Viviano: Sonata Prima C III
    5. Viviano: Sonata Prima C IV
    6. Viviano: Sonata Prima C V
    7. Loeillet: Sonata C Largo Cantabile
    8. Loeillet: Sonata C Allegro
    9. Loeillet: Sonata C Largo Espressiv
    10. Loeillet: Sonata C Allegro
    11. Bach: Nun komm der heiden heiland
    12. Bach: Ich ruf zu dir Herr Jesu Chr
    13. Bach: O mensch bewein dein' sunde
    14. Bach: Wachet auf ruf uns die stimm
    15. Albinoni: Koncert D: grave
    16. Albinoni: Koncert D: Allegro
    17. Albinoni: Koncert D: Andante
    18. Albinoni: Koncert D: Allegro
    19. Bach/Gounod: Ave Maria
    20. Vejvanovsky: Sonata A 4 G/MIN


  • okładka płyty

    Baroque Music for Trumpet and Organ. Marek Stefański, Marek Skwarczyński.

    [SPIS UTWORÓW]

    Strona A/Side A:
    1. H. Purcell - Trumpet Overture/The Indian Queen
    2. H. Purcell - Trumpet Air/The Indian Queen
    3. H. Purcell - Sonata in D; Pomposo-Adagio-Allegro
    4. J.S. Bach - Aria/Cantata No. 77
    5. J.S. Bach - Badinerie/Overture No. 2 B-minor
    6. G.M. Jacchini - Tratenimento per Camera; Allegro-Grave-Allegro-Grave-Allegro
    Strona B/Side B:
    1. G.F. Haendel - Suite in D-major
    2. A. Marcello - Adagio/Concerto in C-minor
    3. G. Borelli - Sonata a 5 No.7
    4. M.A. Charpentier - Prelude/Te Deum D-major


Copyright © 2003-2010 Marek Stefański | Webdesign: SiGSOFT.pl